skaldstudio (skaldstudio) wrote,
skaldstudio
skaldstudio

На "Новороссии" поставили хрест. Андріївський.

Напередодні виборів Президента України сепаратисти з Донецької та Луганської областей вирішили об’єднатися в одну державу під назвою "Новороссия".

Потім, правда, пішли заяви про те, що ніхто ні з ким насправді не єднався. Та й "
Новороссия" виявилася нібито партією. Коротше, "умом Новороссию не понять".

Так чи інакше, чергова віртуальна "
держава" встигла обзавестися власним прапором, який вже навіть у російській "Вікіпедії" є.

До створення символіки сепаратисти підійшли серйозно й вдумливо – розмістили в себе на сайті аж 11 проектів і відкрили голосування.

Ось вони:

сепари-конкурс

Як бачимо, у п’яти проектах відтворено кольори прапора Російської Федерації, у чотирьох – двоголового орла. Нічого дивного – хоч і "Ново", а все ж "Россия".

Проекти жваво обговорювали, пропонували альтернативні варіанти – кому цікаво, може почитати коментарі. Ми все не осилили – сприймати маячню цілого стада сивих кобил задоволення нижче середнього. Таке враження, що на тебе вивалили самоскид вати. ))

В будь-якому разі переміг перший варіант.

арооим

YalN9ya_8YI

Феєричний українофоб А.Чаленко стверджує, що прапор придумав такий собі політолог М.Павлів. Це, нібито, прапор російського флоту, який зіграв видатну роль у справі появи "Новоросії". 

Взагалі-то прапором російського флоту насправді є біле полотнище з блакитним "
Андріївським" хрестом. А сепаратистський символ схожий на ґюйс кораблів ВМФ Росії (піднімається на носовій щоглі під час стоянки):

900px-Russia,_Jack_of_border_service_2008

Російський гюйс з’явився приблизно у 1699 р. Його створили під явним впливом гюйса англійського флоту (т.зв. "Юніон Джек"), що поєднував прапори Англії та Шотландії:

1000px-Union_flag_1606_(Kings_Colors)

Однак ще більше прапор недо новоросів виявився схожим на … прапор американських конфедератів!
Подібність цю помітили відразу.

1000px-Conf_Navy_Jack_(light_blue)

Такий прапор запропонував свого часу В.Майлз в якості національного прапора Конфедеративних Штатів Америки, однак уряд проект відкинув. Тим не менш саме червоний прапор з синім косим хрестом й білими зірками використовувався армією й флотом Конфедерації. Річ у тім, що офіційний прапор на полі бою часто плутали з прапором США. Чому на прапорі було зображено косий хрест (термін "Андріївський хрест" В.Майлз не вживав) – досі не зрозуміло. 

До речі, щодо хреста Св. Андрія. За переказами, Св. Андрій Первозваний
під час подорожі з Корсуня до Риму провістив виникнення осіянного Божою благодаттю Києва. Того самого Києва, від якого так прагнуть відділитися ватажки Домбабве й Луганди!
Втім, схоже, що така нестиковка їх зовсім не бентежить.

Коротше кажучи:


46372_s-takim-flagom-_demotivators_to

Tags: "Новороссия", Андріївський хрест, Донецька область, Луганська область, Україна, прапор, сепаратисти, символіка, ґюйс
Subscribe

 • Пацюк в геральдиці

  Рік 2020-й за китайськими уявленнями є роком білого металевого Пацюка (Щура). Це перший рік нового дванадцятирічного циклу. Вважається, що народжені…

 • Свиня в геральдиці

  “Я люблю свиней. Собаки дивляться на нас знизу вгору. Кішки дивляться на нас зверху вниз. Свині дивляться на нас як на рівних ”…

 • Марш нової армії-2018: наші враження

  З Днем незалежності! Цей огляд параду - вже п'ятий за ліком. Можна сказати, ювілейний :-))) Починаючи з 2014 р. ми стежимо за урочистими маршами…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments