skaldstudio (skaldstudio) wrote,
skaldstudio
skaldstudio

Був "конфедератським", став "імперським" (новий прапор т.зв. "Новороссії ")

Як вже повідомлялося раніше, наприкінці червня сепаратисти з т.зв. "ДНР" та "ЛНР" вирішили об'єднатися в т.зв. "Союз народних республік" (СНР). Відтак постало питання: що вони вигадають в плані символіки?
http://skaldstudio.livejournal.com/11808.html

Власне, спроба створити єдину державу мала місце ще наприкінці травня - скликали якесь збіговисько і нібито утворили т.зв. "Новороссію". Навіть прапор для неї придумали - такий самий, як в американських конфедератів, тільки без зірок:


http://skaldstudio.livejournal.com/8568.html

Схоже, що тепер цей прапор більше не актуальний. Вірніше, не зовсім актуальний.

Сьогодні т.зв. "Глава СНР" Олег "Што?" Царьов представив на прес-конференції "державний прапор" - полотнище з білої, жовтої та чорної рівновеликих горизонтальних смуг:

3820919

царьов

http://lifenews.ru/news/138331

За його словами, червоний прапор з "андріївським" хрестом залишиться бойовим прапором "збройних сил", тоді як біло-жовто-чорний стане "офіційним".
"Республика создана на землях, которые входили в Российскую империю, когда существовала царская Россия и люди вышли на референдум за право быть присоединенными к русскому миру. По этой причине комиссия остановилась на варианте, который связан с флагом Российской империи" – сказав Царьов.
Взагалі-то, якось дивно виходить: державний устрій республіканський, а прапор - імперський...
Та Царьова це, очевидно, не бентежить.

Значення кольорів прапора він пояснив так:
"Черный внизу это цвет угля, шахтеров, земли. Золотой цвет это как цвет степей ... луганских э-э-э степей и белый цвет - цвет чистоты".

Зауважимо, що з 11 (23) червня 1858 по 29 квітня (11 травня) 1896 рр. прапором Російської імперії було чорно-жовто-біле полотнище:

Alexander's_II_Order(Ukase)_11_june_1858_-_flag

Цікаво, що використовувати його могли виключно державні установи, тоді як приватним особам належало вживати біло-синьо-червоний "торговий" прапор.

Імператорський указ від 11 (23) червня 1858 р. давав таке тлумачення кольорів:
"Перші смуги відповідають чорному державному орлу в жовтому полі, і кокарда з цих двох кольорів була заснована імператором Павлом І, між тим як знамена та інші прикраси з цих кольорів вживалися вже за часів царювання імператриці Анни Іоанновни. Нижня смуга біла чи срібна відповідають кокарді Пєтра Великого та імператриці Єкатєріни ІІ; імператор же Алєксандр І, після взяття Парижа у 1814 році, з'єднав правильну гербову кокарду з давньою Пєтра Великого, котра відповідає білому чи срібному вершнику (Св. Георгію) в московському гербі".
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D1%91%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%B6%D1%91%D0%BB%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8B%D0%B9_%D1%84%D0%BB%D0%B0%D0%B3

Однак напередодні коронації Алєксандра ІІІ  28 квітня 1883 р. було видано Височайше повеління, за яким в урочистих випадках для прикрашання будівель дозволялося використовувати виключно "російський прапор", себто біло-синьо-червоний. Втім, це не скасовувало автоматично чорно-жовто-білого прапора, який також використовувався поряд з біло-синьо-червоним аж до 1896 р., коли останній було визнано національним в усіх випадках.

Чорно-жовто-білий прапор дуже шанують російські монархісти та націоналісти - мовляв, за часів його існування Росія не програла жодної війни. Всім відомий В.Жиріновскій пропонував зробити його державним у 2000 та 2011 роках. Свіжа ініціатива належить його однопартійцю М.Дєгтярьову - пропозицію аналогічного змісту той вніс у червні 2014 р. На його думку, чорно-жовто-білий триколор здатний об'єднати всіх громадян Росії.
http://www.mk.ru/politics/2014/07/16/v-gosdume-predlagayut-zamenit-rossiyskiy-flag-imperskim-trikolorom.html

Але ж чому на прапорі "СНР" чи то "Новороссії" смуги розташовано в зворотному порядку?
Річ у тім, що О.Царьов вважає, нібито у 1883 р. Алєксандр ІІІ змінив чередування смуг, оскільки чорно-жовто-білий прапор повторював прапор держави Ганновер.
Взагалі-то станом на 1883 р. такої держави не існувало - ще у 1866 р. королівство Ганновер було анексовано Пруссією та перетворено на провінцію.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80_%28%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%29

Прапор королівства був таким:

гановер1

А прапор провінції - таким:

гановер2

Звідки Царьов взяв, що ганноверський прапор мав чорну смугу - загадка. Мабуть звідти, звідки й дату початку Другої світової війни -  22 червня 1941 р. :-)))

Насправді ж відомості про "перевертання" прапора Алєксандром ІІІ відсутні, хоча його зображення білою смугоюю вверх зустрічалися:

National_flags_of_Russia

Слід зауважити, що новий прапор "Новороссії" наразі офіційно не прийнято - є лише намір внести це питання на сесію "парламенту".
В будь-якому разі одним вексилологічним курйозом стало більше!

Tags: "ДНР", "ЛНР", "Новороссия", "Союз народних республік", Жиріновскій, Російська імперія, Царьов, прапор, сепаратисти, символіка
Subscribe

 • Пацюк в геральдиці

  Рік 2020-й за китайськими уявленнями є роком білого металевого Пацюка (Щура). Це перший рік нового дванадцятирічного циклу. Вважається, що народжені…

 • Свиня в геральдиці

  “Я люблю свиней. Собаки дивляться на нас знизу вгору. Кішки дивляться на нас зверху вниз. Свині дивляться на нас як на рівних ”…

 • Марш нової армії-2018: наші враження

  З Днем незалежності! Цей огляд параду - вже п'ятий за ліком. Можна сказати, ювілейний :-))) Починаючи з 2014 р. ми стежимо за урочистими маршами…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments