skaldstudio (skaldstudio) wrote,
skaldstudio
skaldstudio

Ось таку медаль придумали

Війна на сході довела необхідність удосконалення системи військових нагород.

На цей час для військовиків Збройних Сил України передбачено позначення числа поранень нашивками на грудях. Це суто радянська традиція, яку нині продовжує також Росія.

Натомість починаючи з другої половини ХХ ст. в світі спостерігається чітка тенденція заснування нагород для поранених військовиків у вигляді медалей. Так, в низці країн Європи існують медалі за поранення під час бойових дій (Австрія, Данія, Литва, Норвегія, Португалія, Сербія, Словенія, Чехія тощо). Зазвичай вони мають статус відомчих відзнак.

Мав таку медаль і державний центр Української Народної Республіки в екзилі:
http://skaldstudio.livejournal.com/tag/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%8C

Отож, в нас виникла ідея медалі "За поранення" для сучасного Українського війська.

Цю медаль призначено для нагородження військовиків за поранення, отримані при виконанні військового обов’язку під час бойових дій.

За прикладом австрійської Медалі за поранення (Verwundetenmedaille) вона поділяється на два ступені.
Медаль 1 ступеня вручається військовикам, які отримали поранення, що призвело до інвалідності.
Медаль 2 ступеня вручається військовикам, які отримали важкі або легкі поранення, що не призвели до інвалідності.

Медаль являє собою коло з білого металу діаметром 32 мм.

На лицьовому боці зображено малий Державний Герб України на тлі гілки калини з ягодами, нижче яких три краплі крові. Зображення ягід та крапель покрито червоною емаллю. З лівого боку по колу напис: “КРОВ ЗА УКРАЇНУ”:

іл2м

Калина є давнім символом України та її війська. Завдяки червоним ягодам калина в українців є також уособленням пролитої козацької крові. Як зазначає митрополит Ілларіон (І.І.Огієнко) в книзі “Дохристиянські вірування українського народу”, ягоди калини – “символ крові взагалі, а також крові військової й війни, чому і стали їх символом”.

На зворотному боці медалі зображено розгорнутий сувій на тлі меча вістрям донизу.
На сувої гравіюється прізвище та ініціали нагородженого:

іл3м

Розташування меча вістрям донизу та лезо зі щербинами символізують поранення під час бою.
По колу розміщено напис: “ПОРАНЕНИЙ АЛЕ НЕ ПЕРЕМОЖЕНИЙ”.

За зразком нагород більшості країн світу медаль не має незручної металевої колодки, а кріпиться до складеної вдвоє стрічки за допомогою кільця.

Медаль 1 ступеня відрізняється тим, що замість кільця використовується з’єднувальний елемент у вигляді лаврових гілок, які символізують
славу:

іл1м


Стрічка медалі червоного кольору (символ пролитої крові) зі смужками білого кольору (символ самопосвяти та жертовності) різної ширини залежно від ступеня. Крім того, по центру стрічки виткані або вишиті стилізовані листки калини – жовтого (1 ступінь) чи білого (2 ступінь) кольору.

Кількість поранень на медалі 2 ступеня відображається за допомогою смужок жовтого (важке поранення) або білого (легке поранення) металу на стрічці:

іл4м

Можливий варіант, коли у разі наявності більше трьох легких поранень військовослужбовець отримує право розмістити на стрічці замість трьох смужок білого металу одну смужку жовтого металу.


Відправили пропозиції до Міністерства оборони.

   
Tags: За поранення, Збройні Сили, Україна, калина, медаль
Subscribe

 • Парад військ-2017: наші враження

  З Днем незалежності! За традицією ділимось своїми враженнями від цьогорічного військового параду. Кому цікаво, може ще подивитися наші репортажі за…

 • Парад Незалежності-2016: наші враження

  З Днем незалежності! Славний ювілей відродження нашої державності відзначили великим військовим парадом. І треба сказати, що порівняно з 2014 та…

 • Новий ювілей. Нова медаль. Нові стандарти.

  В житті країн, які здобули або відновили незалежність, річниці з дня проголошення державної самостійності мають особливе значення. До ювілейних…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments