skaldstudio (skaldstudio) wrote,
skaldstudio
skaldstudio

Символіка ЛитПолУкрбриг - якою їй бути?

Ідея створення багатонаціонального з'єднання за участю Литви, Польщі та України виникла ще на початку 2000-х років, однак її реалізація сильно затягнулася. Влітку 2007 р. відповідні плани було озвучено під час наради міністрів оборони країн Євросоюзу та України.

Восени 2008 р. прийняли рішення, що це буде бригада. Країни-учасниці мали об'єднати свої миротворчі контингенти в єдине формування.

Протокол про наміри створення бригади підписали 16 листопада 2009 р.
Майбутнє формування отримало назву "ЛитПолУкрбриг". Його головною метою було визначено сприяння міжнародному співробітництву заради миру і зміцнення регіонального військового співробітництва. Бригада мала брати участь в миротворчих операціях ООН, НАТО та ЄС.
Повної укомплектованості бригади планувалося досягти до 2013 р.

Українську частину мали представляти десантники, інженери, зв’язківці, підрозділ РХБЗ, а також група офіцерів у командуванні бригади. Штаб з’єднання передбачалося розмістити в польському Любліні. Посади комбрига та його заступників повинні були переходити по черзі до кожної країни через два роки. Визначені й місця дислокації національних складових: кожна на своїй території.

Найбільш енергійно питаннями створення ЛитПолУкрбриг займалася польська сторона. Так, з 1 липня 2011 р. в Любліні функціонують штаб і батальйон управління.
Що ж до інших країн-учасниць, то на заваді успішній реалізації планів стали політичні розбіжності між Польщею та Литвою, а також прихід до влади В.Януковича, хоча офіційно Україна від участі в проекті не відмовилася.

Кримська криза та доленосні зміни в Україні зробили питання створення ЛитПолУкрбриг актуальним як ніколи. Цілком можливо, що цього року бригада нарешті отримає завершеного вигляду.

Відтак постає питання про символіку з'єднання.

В мережі зустрічається ось така емблема:

litpolukr2398239329823-300x300


Без сумніву, її розроблено в Польщі.
На жаль, символіка країн-учасниць представлена в емблемі незбалансовано - Польщу репрезентують кольори прапора та фігури герба Любліна:

Lublin

До того ж, кольори польського прапора розташовано у верхній частині емблеми.
Натомість Україна та Литва представлені  лише кольорами прапорів. При цьому для передавання верхньої смуги українського прапора замість синього вжито блакитний.

Отож, такий варіант не є прийнятним - не встигли від одного "старшого брата" відкараскатися, а тут вже новий "намалювався"!

Тому в нас виникла ось така ідея символіки бригади.

Оскільки всі три країни-учасниці проекту мають давні та багаті геральдичні традиції, в якості базового елемента символіки ЛитПолУкрбриг запропоновано герб:

LitPolUkr_brig111


Як бачимо, герб бригади являє собою щит, розділений на три поля вузьким золотим шевроном (кроквою). Кроква символізує прагнення до високих ідеалів миру та міжнародного співробітництва.

У першому червоному полі зображений
“Витіс” – озброєний вершник, який є фігурою Державного герба Литовської Республіки. Червоний колір поля відповідає кольору щита Державного герба Литви.

У другому червоному полі зображений коронований орел, який є фігурою Герба Республіки Польща. Червоний колір поля відповідає кольору щита польського герба.

Нарешті, у третьому синьому полі зображений Знак Княжої Держави Володимира Великого, який є фігурою малого Державного Герба України. Синій колір поля відповідає кольору щита малого Державного Герба України.

Під щитом золота фігурна стрічка з девізом.


Зображення герба застосовується на прапорі бригади (якщо буде прийнято рішення про його виготовлення), бланках документації, в наочній агітації, рекламній, інформаційній, сувенірній продукції тощо.

Крім того, гербовий щит становить основу нарукавної емблеми військовиків ЛитПолУкрбриг. Нарукавна емблема відрізняється відсутністю девізної стрічки та додатковим кантом довкола щита для зручності пришивання до рукава:


LitPolUkr_brig222

Нарукавна емблема може виготовлятися у повноколірному варіанті для носіння на повсякденній і парадній формі одягу та “приглушеному” – для носіння на камуфльованому обмундируванні. В останньому випадку щит емблеми може виготовлятися з темно-зеленої або камуфльованої тканини, зображення на щиті виконуються різними відтінками зеленого, а також жовтим, світло-сірим, коричневим кольорами.


Відправили пропозиції до Міністерства оборони - подивимось, що з цього вийде ))))

Tags: Витіс, ЛитПолУкрбриг, Литва, Люблін, Польща, Україна, Янукович, бригада, герб, нарукавна емблема, символіка
Subscribe

 • Пацюк в геральдиці

  Рік 2020-й за китайськими уявленнями є роком білого металевого Пацюка (Щура). Це перший рік нового дванадцятирічного циклу. Вважається, що народжені…

 • Вживаючись в образ Верховного

  Спочатку здавалося, що на В.Зеленському традиція носіння президентами військового однострою перервалася. Новий Верховний навіть під час поїздок на…

 • Свиня в геральдиці

  “Я люблю свиней. Собаки дивляться на нас знизу вгору. Кішки дивляться на нас зверху вниз. Свині дивляться на нас як на рівних ”…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments